سفارش تبلیغ
صبا ویژن

زمان ثبت نام آزمون دکتری

مقدمه

اطلاع از زمان ثبت نام آزمون دکتری 1401 برای آن دسته از داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته های غیر پزشکی امسال هستند، بسیار حاءز اهمیت است. مانند سایر آزمون های تحصیلی، برگزاری کنکور دکتری هم بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور بوده و تمام مراحل آن را انجام می دهد. بنابراین، زمان برگزاری آزمون مقطع دکتری هم توسط این سازمان مشخص شده و از طریق سایت این سازمان اطلاع رسانی می شود. افرادی که قصد شرکت در کنکور امسال را دارند، باید از زمان ثبت نام دکتری 1401 آگاهی یافته و در این مهلت زمانی برای ثبت نام خود اقدام نمایند. برای ثبت نام این مقطع هم باید به سامانه سنجش مراجعه شده و اقدامات لازم را در این سایت انجام داد. البته این کار باید در همان زمان تعیین شده توسط سازمان سنجش انجام گیرد و در غیر این صورت ثبت نام داوطلب با مشکل مواجه خواهد شد.

زمان ثبت نام آزمون دکتری

نکته مهم در مورد زمان ثبت نام دکتری تمدید این مهلت برای افرادی است که به هر دلیل از ثبت نام در بازه زمانی تعیین شده، جا مانده اند. به طور معمول هر ساله سازمان سنجش این زمان اولیه را تمدید می کند. با توجه به این روند ثابت، به احتمال زیاد زمان ثبت نام کنکور دکتر 1401 هم تمدید خواهد شد تا آن دسته از داوطلبانی که نتوانسته اند ثبت نام خود را در این بازه زمانی اصلی انجام دهند، فرصت لازم را داشته باشند. با وجود احتمال تمدید مهلت ثبت نام دکتری 1401 مانند سال های گذشته، بهتر است در زمان اولیه در نظر گرفته شده ثبت نام خود را انجام دهید. زیرا واگذاری این مسئله مهم به روزهای پایانی هم ریسک ثبت نام شدن را بالا برده و هم باعث اضطراب و نگرانی تان می شود. در ادامه به تاریخ ثبت نام آزمون دکتری 1401 پرداخته و زمان برگزاری این آزمون را برای شما بیان خواهیم کرد.

 

” زمان ثبت نام دکتری 1401 از تاریخ یکم لغایت هشتم آذر ماه 1400 اعلام شده است. “

 

زمان ثبت نام آزمون دکتری 1401

همان گونه که اشاره کردیم، تاریخ ثبت نام آزمون دکتری 1401 هم مانند زمان برگزاری این آزمون در سال های گذشته توسط سازمان سنجش مشخص می شود. این سازمان که مرجع اصلی برگزاری آزمون های تحصیلی در کشور است، زمان ثبت نام آزمون کنکور برای مقطع دکتری را مشخص کرده و در سایت خود اطلاع رسانی می کند. داوطلبان ثبت نام در این آزمون باید به سامانه سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و از زمان دقیق ثبت نام مطلع شوند. با توجه به این که زمان ثبت نام دکتری 1401 توسط سامانه سنجش اطلاع رسانی می شود، مسولیت عدم ثبت نام در این بازه زمانی بر عهده داوطلبان خواهد بود. با توجه به اهمیت این موضوع برای بسیاری از داوطلبان آزمون دکتری، اکنون به این زمان می پردازیم. سازمان سنجش زمان ثبت نام آزمون دکتری 1401 را از تاریخ 1 ام تا 8 ام آذر ماه 1400 در نظر گرفته است.

زمان ثبت نام آزمون دکتری 1401

با توجه به بازه زمانی یک هفته ای در نظر گرفته شده توسط سازمان سنجش برای ثبت نام در آزمون دکتری، داوطلبان وقت کافی برای انجام این کار را دارند. هم زمان با تاریخ ثبت نام آزمون دکتری 1401 ، دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون هم در سامانه سنجش قرار داده خواهد شد. به این ترتیب، داوطلبان می توانند از این دفترچه برای انجام ثبت نام خود کمک گرفته و فرآیند ثبت نام را با موفقیت پشت سر بگذارند. با توجه به نکات مهم و کلیدی موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری، اولین کاری که در زمان ثبت نام کنکور دکترا 1401 باید انجام دهید، همین دانلود دفترچه و مطالعه آن می باشد. نکته مهم دیگر در این مورد مربوط به تمدید زمان ثبت نام این آزمون می باشد. در ادامه به طور مفصل به مهلت تمدید این آزمون و هم چنین زمان برگزاری آن خواهیم پرداخت.

 

بیشتر بخوانید: ثبت نام دکتری 1401

 

به کانال تلگرام ما بپیوندید

به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1401

در بخش قبل هم به این موضوع اشاره کردیم که سازمان سنجش مهلت ثبت نام دکتری 1401 را در حدود یک هفته تعیین کرده است. این بازه زمانی از روز اول آذر ماه 1400 آغاز شده و تا روز  8 ام این ماه ادامه خواهد داشت. پس افراد علاقه مند به ثبت نام در آزمون مقطع دکتری باید در این بازه زمانی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به تکمیل ثبت نام خود در این سامانه اقدام نمایند. البته به احتمال زیاد زمان ثبت نام آزمون دکتری 1401 هم مانند سال های گذشته تمدید خواهد شد تا جاماندگان از ثبت نام بتوانند در فرصت های اضافی این کار را انجام دهند. بنابراین علاوه بر زمان اصلی ثبت نام ، مهلت دیگری هم برای این کار خواهند داشت. در ادامه توضیحاتی را در مورد تمدید مهلت ثبت نام دکتری 1401 بیان خواهیم کرد تا اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید: ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1401

 

زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1401

یکی از مهم ترین سوالات داوطلبان شرکت در کنکور مقطع دکتری در مورد تمدید زمان ثبت نام آزمون دکتری 1401 می باشد. در واقع این افراد می خواهند بدانند که آیا بعد از سپری شدن زمان اصلی در نظر گرفته شده برای این آزمون، باز هم فرصتی برای ثبت نام وجود خواهد داشت یا خیر. همان گونه که در بخش های قبل بیان کردیم، سازمان سنجش هر ساله نسبت به تمدید زمان این آزمون اقدام می کند تا افراد جا مانده از ثبت نام هم بتوانند این فرآیند را طی کنند. با توجه به این روند ثبت، به احتمال زیاد مهلت ثبت نام دکتری 1401 هم تمدید خواهد شد. تمدید زمان ثبت نام کنکور این مقطع در سال گذشته بلافاصله پس از پایان زمان اصلی ثبت نام تا 30 ام آذر ماه انجام گرفت. احتمالا نحوه تمدید زمان ثبت نام کنکور دکترا 1401 هم باید به همین صورت باشد.

زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1401

زمان آزمون دکترای 1401 چه موقع است؟

در بخش های قبل زمان ثبت نام آزمون دکتری 1401 را برای شما بیان کردیم تا با آگاهی کامل نسبت به انجام ثبت نام خود در این بازه زمانی اقدام نمایید. هم چنین توضیحاتی در مورد تمدید مهلت ثبت نام دکتری 1401 ارائه دادیم تا در صورت عدم ثبت نام در زمان اصلی، این کار را در مهلت اضافی که توسط سازمان سنجش در نظر گرفته می شود، انجام دهید. موضوع مهم دیگر در این مورد مربوط به زمان آزمون دکتری است. زمان برگزاری این آزمون هم مانند زمان ثبت نام توسط سازمان سنجش مشخص شده و از طریق سایت این سازمان اطلاع رسانی می شود. هم اکنون زمان برگزاری این آزمون توسط سازمان سنجش اعلام شده است. مطابق با اطلاعیه های این سازمان، کنکور دکتری امسال در روز 6 ام اسفند ماه 1400 برگزار می شود. پس باید در فرصت در نظر گرفته شده برای ثبت نام، این کار را انجام داده و در زمان مقرر نسبت به شرکت در آزمون اقدام نمایید.

 

بیشتر بخوانید: سیستم پاسخگویی سنجش

منبع : زمان ثبت نام آزمون دکتری